Bookmark
www.lofoten.info
Du er her: AKTIVITETER > Til fjells i Lofoten

Turløyper i Lofoten

Tur med barna i Kvalvika - Geir Rune Holm
Turløypene i Lofoten innbyr til allsidig aktivitet og fine naturopplevelser i et variert og spennende terreng. Noen ruter er vardet, andre er umerkede. De fleste turistinformasjoner har vandrekart for salg og er også behjelpelig med mer detaljert informasjon.
VIKTIG! Selv om de merkede og oppgåtte stiene og de foreslåtte turene ser ut til å gå i ufarlig terreng, vær likevel forsiktig! Det vil alltid være bratte områder der man går. Husk vandrekart, gode klær/sko og nok mat. Ta vare på miljøet! Vi ber om våre gjesters hjelp til vern om Lofotens attraktive, men sårbare natur (plante- og fugleliv m.m.).

Les mer på www.lofoten-turlag.no og www.turistforeningen.no

Er du på jakt etter mer informasjon om toppturer på ski i Lofoten? Ta en titt her!

Kart til turen finner du her!

1-8 av 8 treff
  • Bob og venner, © Jann Engstad
    Vågan | Aktiviteter

    Kajakkutleie i Lofoten

    Kajakk er et meget naturvennlig fremkomstmiddel og gir en fantastisk mulighet for å utforske Lofotens mange små og store øyer, holmer og skjær.

    Les merBooking
  • Siri vet Svartkjærn, © Jann Engstad
    Vågan | Aktiviteter

    Høst og vinter Lofoten Aktiv

    Fra toppturer på telemark eller Randonnè ski mot det høyeste toppene til lettere truge vandringer på vinterveier brukt gjennom generasjoner.

    Les merBooking
  • Siri på Hoven med havet, © Jann Engstad
    Vågan | Aktiviteter

    Fotturer i Lofoten

    Alt fra toppturer mot de høyeste toppene til lettere og interessante kystvandringer på stier brukt gjennom mange generasjoner.

    Les merBooking
  • på Toppen, © Jann Engstad
    Vågan | Aktiviteter

    Fot & sykkeltur i Lofoten

    Hike & bike-turene går med sykkel fra Svolvær til et passende sted å begynne fotturene på. Opplev vår vakre og rene natur på nært hold.

    Les merBooking
  • © XXLofoten
    Vågan | Aktiviteter

    XXLofoten

    Vi i XXLofoten har bestemt oss for å være regionens beste tilbyder av meningsfylte opplevelser og aktiviteter rettet mot næringslivet og grupper av eventyrlystne. Solid kompetanse i sikker ferdsel til...

    Les mer
    • Lofoten Fjellguide Geir Rune Holm

    • Telefon: 902 75 418
  • Vågan | Aktiviteter

    Lofoten Triathlon 3 dager

    Multisport er å oppleve Lofoten på sykkel, i havkajakk og til fots. 3 dager og du trenger ikke erfaring med havkajakk, bare være sprek not til å være på tur i 3 dager. Dette er måten å oppleve vår vakre og rene natur på nært hold på.

    Les merBooking
    • Northern Alpine Guides

    • Telefon: +47 942 49 110
Powered by tellUs

Ingen kategorier er valgt.